Facebook

design-hlaskova-hp-slider.png

design-hlaskova-hp-slider-2.png


Designový návrh panelový byt 4+1Zadáním byla úprava dispozic běžného panelového bytu 4+1, včetně rekonstrukce koupelny.

Majitel bytu se na nás obrátil s žádostí o výraznou změnu bytu. Do interiéru jsme zasahovali nejen ve stylu nábytku a barevného ladění, ale také jsme pracovali se změnu půdorysu bytu a rekonstrukcí bytového jádra.

Zásadní změnu jsme řešili ve spolupráci se statikem. Došlo k bourání příčky mezi pokoji a návazně vytvoření dvou nových vstupních dveří. Spojili jsme dva pokoje a vstupní chodbu do jednoho otevřeného prostoru. Současně bylo odstraněno staré bytové jádro a nová koupelna vznikla v pórobetonových příčkách.

V nově řešeném interiéru jsme pak pracovali s náladovými deskami a hlavním přáním zapojit do interiéru oblíbenou kombinaci přírodního dřeva – dubu s bílou barvou, v tzv. skandinávském stylu. Tento styl je třeba upravit ve vztahu k zařizovanému bytu v panelovém domě. Pracovali jsme tedy s jednoduchými liniemi v nábytku a řadou drobných zdobných prvků. Koláže obrázků, černobílých fotografií, řada polštářků, koberečků, dek, drobných dekoračních předmětů jsou pro tento styl typické. Střídmý výběr barev a pospolitá atmosféra vytvoří kompaktní živou atmosféru.

Jednotlivé místnosti spolu korespondují, jsou vybaveny stejnou podlahou, stěny a strop jsou vymalovány bílou neutrální barvou. Díky kombinaci dvou hlavních světlých materiálů působí interiér vzdušně, čistě a nechává vyniknout zajímavě řešenému nábytku.

Kuchyně je vybavena běžnými spotřebiči a plynovou varnou deskou. Kuchyňské skříňky a pracovní deska jsou sestaveny do tvaru písmene „U“. Poskytují dostatek prostoru pro ukládání věcí i pro práci. Pracovní deska plynule přechází v plochu oblíbeného baru se dvěma židlemi. Pracovní deska a zadní stěna jsou obloženy kamenným dubem, skříňky a korpusy jsou voleny v bílém laminu, horní skříňky vytváří jemný kontrast šedou barvou. Osvětlení řeší stropní downlight a designové svítidlo. Část pracovní desky přímo osvětluje i LED pásek.

Společný prostor obývacího pokoje a jídelny byl vybaven nábytkem na míru. Dominantou místnosti je nástěnná knihovna. Zajímavý protipól vytváří velké akvárium. Veškeré dřevěné prvky jsou vyrobeny z běleného dubu.

Osvětlení nad jídelním stolem je řešené zajímavě složeným svítidlem se šesti žárovkami. I zde byla vytvořená návaznost. Osvětlení v kuchyni využívá podobný zajímavý prvek.

Dispozice koupelny jsme řešili s důrazem na dostatek místa a praktické využití plochy. Dekor dlažby a obkladů byl vybraný v koupelnovém studiu, opět v souladu s celkovým laděním bytu.Vizualizace 

Foto před

 Výkresy

 Bc. Iveta HláskováFacebook                                                                   Partneři projektu

kontaktní telefon: +420 724 004 635


© 2016 Bytový design a home staging Iveta Hlásková. Produkce Alistra.cz