Facebook

design-hlaskova-hp-slider.png

design-hlaskova-hp-slider-2.png


Návrh a realizace atriového domu

Naše interiérové studio bylo přizváno k návrhu vybavení atriového domu. Vstoupili jsme do projektu novostavby v době, kdy ještě nebyly dokončeny dělící příčky. Naše spolupráce zahrnovala kompletní návrh dispozičního řešení s ohledem na životní styl a představy klienta. Rozdělení prostoru, rozvržení elektroinstalace. Řešení osvětlení stropními svítidly, bodovkami a dalšími zdroji. Technickým zajištěním jednotlivých prostor jsme pokračovali návrhem nábytku, vybavení až po finální doplňky a dekorace. Součástí práce bylo i sestavení kuchyně na míru.

S klientem jsme se shodli na minimalistickém moderním stylu s barevnými akcenty především fialové barvy. Celý dům je řešen neutrální bílou barvou, v kombinaci s lesklou bílou a dekorem dubového dřeva. Doplňky tvoří odstíny šedé a fialové. Celkový dojem je velmi příjemný a vyrovnaný.

Práci s interiérem zahajoval návrh nové elektroinstalace v celém domě. Postupovaly jsme s již konkrétní představou budoucího rozmístění nábytku a využití jednotlivých místností. Zásuvky, vypínače, i osvětlení byly voleny s ohledem na žádané využití tak, abychom zajistili snadný přístup a dostatečný počet.
Pokračovali jsme výběrem podlahové krytiny – kvalitního lepeného vinylu a odpovídajícím interiérovým dveřím. Podlaha společně s dveřmi vyplňují velkou plochu a doporučujeme řešit výběr současně ve vzájemném sladění.

 
Kuchyňská linka byla realizována na míru v bílém lesklém provedení s titanovou pracovní deskou a speciální stěrkou za plochou. Praktickým prvkem jsou vyklápěné zásuvky, které řeší snadný přístup a dostatečný úložný prostor. Pro ochranu a snadnou údržbu okolí varné desky bylo zvoleno čiré sklo. Osvětlení je řešené efektní LED páskou. Společně s nábytkem jsme navrhli i jednotlivé spotřebiče.

  

Obývací pokoj byl řešen ve spolupráci s truhlářskou dílnou na míru. Veškerý nábytek vznikal na zakázku – obývací stěna, jídelní stůl, konferenční stolek. Televizní stěna je zavěšena na dominantní zeď. Působí prostorně a vzdušně, zároveň dobře pracuje s úložným prostorem. Volba osvětlení padla na trendová svítidla italského výrobce. Okenní dekorace jsou rovněž zhotoveny na míru v ladění „den a noc“. Sedací souprava s konstrukcí z masivu je potažena odolným kvalitním čalouněním. Výhodou je omyvatelnost a pevné části podnožky. Pohovka je rozkládací a disponuje úložným prostorem. Dekor dřeva byl u veškerého vybavení volen ve stejném tónu.

Ložnici dominuje vestavěná skříň po celé délce obvodové zdi. Volena byla opět neutrální bílá barva. Vestavěná skříň dává dostatek úložného prostoru, zároveň nerušivě splývá v konceptu celého prostoru.
Postel zhotovená na míru působí velmi elegantně, čalouněné čelo je potažené bílou koženkou. Postel je prakticky vyvýšená a rovněž v sobě skrývá další úložné prostory. Praktickým detailem je otevírání úložné části nohou.
Noční stolky jsou řešené originálně zavěšením. Designové osvětlení ve formě velkých žárovek pracuje se třemi velikostmi svítidel. Místo lampiček byly voleny závěsné žárovky v nejmenší velikosti.
Okenní dekorace zateplují místnost a pracují i na zútulnění pokoje. Záclona využívá kontrastu jemného šedého třpytivého proužku. Pro zatmění je instalována šedá hladká roleta. Dekoračním prvkem je tapeta se šedými kostkami zvýrazňující zeď za postelí, na protější straně je použita hladká šedá tapeta.

Dětský pokoj bude procházet postupnou proměnou společně s měnícími se potřebami dvou dětí. V současné chvíli je prostor pro spaní řešen rozkládací postelí a malou postýlkou. Doplňkem je přebalovací pult. Časem bude přeměněn na komodu. Vestavěná skříň řeší dostatek úložného prostoru pro další vybavení. V současném stavu bude pokojíček sloužit do předškolního věku. Výmalba je neutrální světlá, použité byly omyvatelné barvy se samolepící dekorací motivu soviček. Sovičky jsou opakovány i v podobě osvětlení.

Koupelna byla řešena dispozičně. Volili jsme obklady a dlažby i jejich rozvržení v kombinaci imitace kamene s bílým leskem. Vybrali jsme i kompletní zařizovací předměty.

Další řešenou místnosti byla pracovna. Majitel objektu je velmi vytížený a soukromý prostor pro soustředěnou práci dostatečně využije. Prostor tedy navozuje klidnou nerušivou atmosféru. Pro práci je určen prostor s pracovním stolem, pracovním křeslem, doplněným policemi na knihy. Nechybí dostatečné osvětlení.

  

Tento prostor zároveň musí sloužit i pro účely žádané šatny. Využívá plochu celé stěny pro úložné prostory zabudované skříně, místo pro odkládání bund a kabátů a otevřený botník s čalouněným sedákem.

Chodba pracuje s optickým zvětšením zrcadlem. Zrcadlo bylo vyrobeno na míru tak, aby zachovalo praktickou stránku společně se zajímavým rozšířením prostoru.

Návrh a postupná realizace vybavení a zařízení atriového domu přinesla velmi zajímavý výsledek. Naše spolupráce zahrnovala řešení technického zázemí, ale i práci se zakázkově vyráběným nábytkem a dekoracemi.
Bc. Iveta HláskováFacebook                                                                   Partneři projektu

kontaktní telefon: +420 724 004 635


© 2016 Bytový design a home staging Iveta Hlásková. Produkce Alistra.cz