Facebook

design-hlaskova-hp-slider.png

design-hlaskova-hp-slider-2.png


Návrh a realizace prostoru předsíně a ložnice

Zadáním naší práce byl návrh a realizace prostoru předsíně a ložnice.

 V uvolněné a nezařízené předsíni jsme dbali na zachování co největšího volného prostoru. Dispozice místa nás nechala pracovat s relativně malou plochou. Pro uskladnění oblečení a bot jsme zvolili ideální formu vestavěné skříně, která kombinuje úložný prostor a místem k pohodlnému obouvání v sedě. Skříně je uvnitř řešena ve dvou hloubkách. Dává dostatek prostoru pro uložení oblečení na tyč na ramínkách v hlubší části, ale také potřebné zásuvky, věšáky a police. Součástí vybavení je i botník. Veškeré oblečení a vybavení je tak zachováno na jednom přehledném místě. Stěnu proti vestavěné skříni jsme osadili velkým zrcadlem.

Barevně jsme navázali na původní položenou béžovou dlažbu. Skříň, krycí deska na stěně i lem zrcadla barevně koresponduje. Dub Alto a odstín béžové opticky rozjasňuje celý interiér a působí lehce. Rovněž zrcadlo pomáhá odrazem světla místo prosvětlit a zvětšit.

Interiér ložnice je omezený prostorově, ale také sklonem části podhledu, nepříznivě působí i špatně stavebně řešený komín. Sestupující plochu střešní krytiny v boční části místnosti jsme využili k atypicky řešené sestavě skříně. Vestavěná skřín kopíruje linii stropu, k podtržení zajímavě řešeného tvaru jsme využili i barevnou kombinaci tmavé a bílé. Podél komínové stěny jsme nedostatky kryli otevřenou policovou knihovnou.

Tmavě hnědá Oliva Sevilla a Ceramic white je nosnou dvojicí pro celý prostor. Objevuje se v prvcích nočních stolků, manželské postele, i komody. Tmavá barva oživuje a podtrhuje zajímavě řešené designové prvky, bílá neruší a působí čistě a svěže. U vnitřního řešení skříní jsme stejně jako v předsíni řešili maximální využití plochy s variabilitou úložného místa. Skříň je vybavena výškově stavitelnými policemi, tyčí pro zavěšení oblečení i zásuvkami. Další úložná místa nabízí komoda i noční stolky. Postel má zajímavě řešené výrazné nohy, čelo chrání a zároveň zajímavě doplňuje polstrování béžovou koženkou. Celkově působí interiér jednotně a originálně využívá dané dispozice.Vizualizace

Výkresy

 Bc. Iveta HláskováFacebook                                                                   Partneři projektu

kontaktní telefon: +420 724 004 635


© 2016 Bytový design a home staging Iveta Hlásková. Produkce Alistra.cz