Facebook

design-hlaskova-hp-slider.png

design-hlaskova-hp-slider-2.png


Návrh panelového bytu 3+1 Nové HradyNaše studio bylo osloveno s vypracováním návrhu a změn dispozic běžného panelového bytu 3+1. Změny se měly zaměřit na vytvoření nové kuchyně, obývacího pokoje s jídelnou a částečně koupelny.

Projekt uvedly výrazné změny v dispozicích celého bytu. Hlavním přáním byla změna staršího umakartového jádra. Další výrazné změny v půdorysu vznikly i odstraněním příčky. Dva úzké pokoje se tak proměnily v jednu otevřenou velkou místnost. Ta v dalším plánu zastane funkci centra bytu – obývacího pokoje s jídelnou. V návaznosti na tyto změny jsme upravili i přístup do dalších pokojů, dveře do dětského pokoje a ložnice budou zazděny a vytvořeny v jiné části.

Kuchyně a obývací pokoj spolu korespondují. Zvolili jsme hladký moderní styl, hlavními odstíny jsou šedá, bílá a dekor přírodního dubu. Materiál kuchyňské linky je laminát kombinovaný s lesklou bílou fólií. Horní výklopná dvířka mají dekor přírodního dubu. Kuchyně díky zvoleným světlým barvám působí čistě. Řada skříněk opticky nezastiňuje prostor.

Kuchyňskou linku jsme sestavili s ohledem na dostatek úložných prostor i odkládacích a pracovních desek. Přímé osvětlení pracovní plochy zajišťuje LED pásek instalovaný pod horními skříňkami. Bodová světla nad částí linky podél obvodové stěny nabízí možnost nasvítit nebo měnit intenzitu světla v místnosti dle potřeby. Centrální osvětlení řeší příjemné rozptylové světlo a působí i jako elegantní dekorace.

V obývacím pokoji jsme ponechali původní jídelní a konferenční stůl. Ostatní interiérové prvky – TV nábytek, navazující knihovna atd, byly navrženy na míru. Pracovali jsme se stejným barevným schématem – bílá, šedá, přírodní dub.

Stěnu za pohovkou jsme řešili dekorační stěrkou a dodali interiéru zajímavou strukturu.

Osvětlení jsme rozdělili na malá centra podle ustaveného nábytku. Závěsná svítidla nad jídelním stolem a přisazené svítidlo nad konferenčním zajišťují komfortní přímé osvětlení. Další bodová svítidla v podhledu rovnoměrně osvětlují celý prostor pokoje.

Zajímavým akcentem a doplňující barvou pak je hořčicová. Kusový koberec, dekorační polštáře a další doplňky oživují hladké světlé tóny místností.

Výrazná plocha oken je stíněna roletami „den a noc“ v šedé barvě v plných lamelách.

 

Vizualizace 

Výkresy

 

Bc. Iveta HláskováFacebook                                                                   Partneři projektu

kontaktní telefon: +420 724 004 635


© 2016 Bytový design a home staging Iveta Hlásková. Produkce Alistra.cz