Facebook

design-hlaskova-hp-slider.png

design-hlaskova-hp-slider-2.png


Rekonstrukce obývacího pokoje a jídelny

V tomto projektu šlo opravdu o radikální změnu a výsledek myslím stál za to....

Zadání:

Starší pár se na mě obrátil s prostbou o rekonstrukci obývacího pokoje.Byt se nachází v přízemí panelového domu,obývák byl malý, tmavý a zastavěný tmavých starším nábytkem. Za obývacím pokojem byl dětský pokoj, který už neplnil funkci dětského pokoje ale spíše šatny. Jak už to v panelových bytech bývá, je zde malá kuchyně s mini jídelnou. Paní Smrčková si přála prostorný, světlý obývací pokoj,aby tam mohla umístit i rozkládací jídelní stůl a pracovní stůl na počítač.
Obývací pokoj a dětský pokoj předfoto 1-3


NÁLADOVÁ DESKA a BAREVNÉ SCHÉMA
Řešení:

Stavební práce barvy, struktury 

Rozhodli jsme se zvětšit dveřní otvor a to tak, že zbyla pouze krátká,ale účelná příčka u okna na pracovní stůl. Původní pvc jsme  vyměnili za moderní vinylovou podlahu v dekoru dřeva. Na stěnu za televizi jsme použli italský obklad kamene, který obývací pokoj změnil v nepoznání. Za sedací soupravu jsme zvolili drásanou omítku v bílé barvě. Stěnu u jídelního stolu jsem chtěla oddělit od obývacího pokoje a zároveň zvýraznit bílý stůl – zvolila jsem opět drásanou omítku tentokrát v tmavé teplé barvě. Ostatní stěny jsem nechala bílé, aby byl prostor světlý a vzdušný. 


Osvětlení

I s osvětlením jsme si vyhráli do detailu. Nad obývacím pokojem jsem zvolila sádrokartonový podhled tvaru čtverce s bodovým osvětlením viz obrázek níže. V obýváku nesmí chybět ani stojací lampa která ladila s osvětlením v jídlení části (závěsné) a pracovní části (stropní). 


Foto – sádrokartonový podhledvizualizace, reálné foto


Zařizovací předměty a doplňky

Sedací souprava krémové barvy byla téměř nová, proto zůstala původní, doplnila jsem jen o designové křeslo na čtení ve světle modré barvě. Konferenční stolek oblého tvaru v bílé barvě. Nábytek nebyl vyroben na míru ale seskládán z jednotlivých kusů z obchodího domu SCONTO. Další doplňky jako vázy, květináč, svíčky a další jsem opět zvolila v modré barvě, která se dokonale hodí do tohoto stylu viz vizualizace. 

Na konci se dočtete jak byli majité s rekonstrukcí spokojeni.....


Vizualizace - půdorys a další jednotivé pohledyReference:

Chteěl bych poděkovat touto cestou p.Hláskové za rekonstrukci  obývacího pokoje . Má výborný cit pro bytový design,je s ni vynikajici spoluprace a výsledek ohromující.Vřele doporucuji.Vokalek Petr, Irena Smrčková.Bc. Iveta HláskováFacebook                                                                   Partneři projektu

kontaktní telefon: +420 724 004 635


© 2016 Bytový design a home staging Iveta Hlásková. Produkce Alistra.cz