„První dojem je ten poslední“

Home Staging je specializovaná služba pro profesionální přípravu a prezentaci nemovitostí k prodeji nebo k pronájmu na realitním trhu. Pochází ze Spojených států amerických, kde znikl již v polovině 70. let a postupně se začal šířit do Evropy a do ostatních částí světa. Do České republiky, hlavního města Prahy se dostal v roce 2010 a úspěšně se rozšiřuje po celé ČR.

Home Staging je příprava nemovitosti k prodeji či k pronájmu a její prezentace na realitním trhu. Cílem HS je nemovitost připravit tak, aby se jevila co nejatraktivněji a její prezentace tak zaujala a oslovila a přilákala co nejvíce potenciálních zájemců. V rámci Home Stagingu může být provedena úprava dispozičního řešení, případné řemeslné úpravy a práce, instalace nových předmětů, zapůjčení/zakoupení dekorací a drobného nábytku a závěrečná dekorace.

Příprava nemovitostí v rámci Home Stagingu spočívá také v odosobnění prostor – nemovitost, která je dosud domovem stávajícího majitele, je pro prezentaci na realitním trhu zapotřebí odosobnit, aby byla prezentována jako standardní produkt. Nemovitost po provedení Home Stagingu působí čistě, prostorně, světle, neutrálně.

Nedílnou součástí Home Stagingu je profesionální fotodokumentace nemovitosti – aby si potenciální zájemce nemovitosti vůbec všiml a přišel na prohlídku, musí ho nemovitost zaujmout na fotografiích, ať už v tisku, či v digitálních médiích. Profesionální fotograf je člen našeho teamu a jeho služby jsou nedílnou součástí námi nabízeného produktu.

Investice za Home Staging se Vám nepochybně vrátí – Home Staging má za úkol peníze vydělat, nikoliv je utratit. Jelikož bude Vaše nemovitost profesionálně připravená a prezentovaná, nebude nutné (jako je v mnoha případech) snižovat prodejní cenu, naopak, často je nemovitost po provedení HS odhadnuta na vyšší prodejní cenu. Nemovitost bude také rychleji prodána/pronajata, takže ušetříte čas. Také realitní makléři jsou motivováni prodávat nemovitost, která byla připravena metodou Home Staging.

 Nemovitosti po našem zásahu:

 • vypadají zachovaleji, udržovaněji – síla prvního dojmu
 • vyjímají se nad ostatními inzeráty
 • zaujmou na první pohled a přilákají širší spektrum potenciálních kupců
 • prodají se rychleji a za vyšší cenu

Průběh Home Stagingu

Pokud projevíte zájem o službu Home Staging, již první informace si sdělíme po e-mailu nebo po telefonu (o jakou nemovitost se jedná, stáří nemovitosti, její stav, lokalita, jak dlouho je prezentována na realitním trhu, jaká je požadovaná prodejní/nájemní cena atd.)

Po domluvě se vypravíme společně s fotografem na místo, kde provedeme Home Staging. Přítomnost realitního makléře či prodávajícího nemovitosti není podmínkou.

Průběh Home Stagingu:

 • Úprava dispozičního řešení
 • Provedení dalších doporučených změn
 • Spolupráce s řemeslníky
 • Instalace nových předmětů
 • Půjčení/zakoupení dekorací a drobného nábytku
 • Závěrečná dekorace
 • Provedení profesionální fotodokumentace a předání fotografií připravených k prezentaci

Cenová kalkulace

Ke každé nemovitosti je třeba přistupovat individuálně. Prvním krokem bude bezplatná konzultace na základě Vámi poskytnuté zběžné fotodokumentace nemovitosti. Naše nabídka se pak bude skládat ze základního balíčku a doporučení doplňkových služeb, které sestavíme na míru každé nemovitosti.

Každý balíček obsahuje provedení přípravy nemovitosti, odosobnění a přeuspořádání stávajícího vybavení, zapůjčení dekorací a jejich instalaci a nakonec provedení homestagingu a fotodokumentace nemovitosti po provedení HS profi fotografem.
Pro vhodně zařízené a připravené nemovitosti bez nutnosti většího zásahu nabízíme balíček LITE, který spočívá v základní přípravě nemovitosti a provedení fotodokumentace profesionálním fotografem.

K balíčkům dle konkrétní situace doporučíme a zajistíme doplňkové služby:

 • důkladnější úklid
 • mytí oken, podlah, kuchyňské linky; likvidace a stěhování odpadu
 • zapůjčení a nastěhování nábytku
 • řemeslnické práce
 • rozšíření balíčku fotek
 • 3D vizualizace nemovitosti

„První dojem je pro každého vždy velmi důležitý. Díky HS se prodeje nemovitostí jednoznačně urychlí a docílí se vyšší prodejní ceny. Příkladem je poslední realizace HS u prodeje domu v Homolích u Českých Budějovic. HS jsem prodávajícím doporučila, proběhl HS a dům byl do měsíce prodán za požadovanou cenu.“

Romana Kolářová, jednatelka realitní kanceláře

„Službu Home Staging od slečny Hláskové jsme s manželem využili až po 7 měsících, co jsme náš byt 3+1 nemohli sami prodat. Slečna Hlásková navrhla a zařídila výmalbu některých zdí, zapůjčila základní nábytek a dekorace. Celou úpravu podtrhly profi fotografie, které dokonale popsaly celý byt a okolí. Sada fotografií byla součástí ceny.  Byt se po úpravě prodal za 24hodin za vyšší cenu!“

Alena Sedláková, přímý prodejce

„Jednou větou –  pro mne a mé klienty znamenají služby sl. Hláskové v oboru HS a následná fotodokumentace profesionálním fotografem vždy prodej nemovitosti v co nejkratším čase,  za maximální zisk! Ušetříme inzerci, nabídky jsou posílány rovnou koncovým klientům.“

Eva Kubátová, realitní makléř

„Pokud ještě váháte, zda využít služeb paní Ivety Hláskové, tak neváhejte 🙂 Osobně mám jen ty nejlepší zkušenosti. Paní Hláskovou jsem využila při prodeji jedné z rekreačních nemovitostí na Lipně a výsledek její celodenní práce mě uchvátila a přesvědčil, že  Home Staging a následná profi-fotodokumentace mají opravdu význam.“

Mgr. Petra Nagy, realitní makléř

„Se slečnou Hláskovou jsem spolupracoval na rekonstrukcích třech bytů. První byt byl 3+1 na sídlišti Šumava a rekonstrukci jsme prováděli hlavně z důvodů dalšího prodeje. Musím říci, že do 14 dnů jsem měl kupce za cenu, kterou bych sám nečekal. Druhý byt byl 2+1 na Plzeňské ulici a tam to dopadlo úplně stejně, jako u předchozího bytu. Do 1 měsíce jsem měl kupce, který nesmlouval o ceně. Poslední byt 2+kk na Pražském sídlišti jsem bez potíží pronajal hned druhému zájemci. Na úspěchu se podílela i profi dokumentace fotografem. Takže já dávám palec nahoru a mohu vřele doporučit služby slečny Hláskové a to nejenom jako zvýšení atraktivity při prodeji či pronájmu nemovitostí.“

Ing. Robert Kaisler, KR Invest CB s.r.o.

Ukázky realizací před a po